Nemzetközi fenntarthatósági minősítést, EcoVadis ezüstérmet kapott a Gorenje. A vállalat több mint harmincéves múltra tekint vissza a környezetvédelmi aktivitások területén. Amint a BAMA ma reggeli kiadásában írja, a gyártás során keletkező hulladékok nagymértékű újrahasznosítása kiemelt cél. A vállalat tervei szerint 2024-ig a keletkező hulladékok 96 százalékát újrahasznosítják majd, emellett pedig 100 százalékban újrahasznosítható csomagolásokat használnak a jövőben.
