Zöldségeket beszélnek? – A fiatalok ismeretei és véleménye a zöld aktivizmusról címmel adott közre tanulmányt a Médiapiac tegnapi száma. Az Ifjúságkutató Intézet és a Klímapolitikai Intézet közös, 1000 fős, reprezentatív kérdőíves kutatása azt mutatja, hogy a 15-29 év közötti fiatalok inkább elutasítóak a zöldmozgalmakkal és klímaalarmisták performanszaival szemben. A zöld mozgalmak divatos akciója a szemétszedés és a faültetés, amelyből szintén sokat láthatunk manapság. Ezekkel a fellépésekkel kapcsolatban a fiatalok már sokkal támogatóbbnak bizonyultak.
A grafikonokkal gazdagon alátámasztott elemzést ma reggeli kiadásában bő terjedelemben szemlézte az Új Dunántúli Napló és a BAMA is.
