A hazai akkumulátor-gyárak működésével kapcsolatban az egyik hangsúlyos kifogás, hogy ezek az üzemek rengeteg veszélyes hulladékot termelnek. Nem mindegy, hogy miként tárolják, illetve hol és hogyan dolgozzák fel a hulladékot. A jelek szerint viszont a folyamat nem átlátható, és az akkumulátor-ipar szereplői számos jogsértést követnek el ezen a téren. Cikkében az Átlátszó a gödi Samsung-gyár működéséhez kapcsolódóan vizsgálja tegnapi kiadásában a kérdést (szerző: Bodnár Zsuzsa). Az öt éve környezethasználati engedély nélkül működő gödi üzem ügyében szeptemberben környezetvédelmi felülvizsgálati eljárás indult, amely a hulladék-kezelés számos ellentmondására hívja fel a figyelmet. A hatóság szerint is hiányosak a gödi gyárban keletkező hulladékok adatai. Az újabb nyilatkozatokból kiderül, hogy a Samsung SDI Magyarország Zrt. gödi gyára összesen 13 hulladék-átvevő céggel áll kapcsolatban. Ám azt, hogy az egyes cégek milyen mennyiségű hulladékot vesznek át, majd ezt kik és hová szállítják, a Samsung nem árulja el – és úgy tűnik, a környezetvédelmi hatóságnak sincs információja erről.