Bár a poltok polcain ott sorakozik már minden rekvizitum, az ünnepkör még messze. Ezzel együtt a BAMA a karácsonyi hulladékokkal foglalkozik. Egy szép gondolatot idézünk:
egy átlagos hétköznapon is nagyon sok nejlon, papír kerül a kukába – hiába gyűjtjük ezeket sokan szelektíven, akkor is hulladék, amit el kell szállítani, majd kezelni stb. Most pedig, hogy közeledik a karácsony, csak tovább romlik a helyzet. A szaloncukor az ünnep elengedhetetlen része. Minden egyes édesség külön papírba van csomagolva
Javasoljuk egységcsomag bevezetését, amely lehetővé tenné, hogy egyetlen nagy papírba hajtogassa be a gyártó az egy településre szánt ünnepi édességet.