Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Kaposvárhoz tartozik majd Pécs szemétszállítása | Dél-kom Intranet


Kapitány Gergely, a Pécs Aktuál újságírója a Nem sikerült megfelelő minőségben elkészíteni Pécsnek a pályázatot, ezért városunk helyett Kaposvár végzi majd a regionális hulladékkezelést nyártól – mondattal kezdte beszámolóját a már ismert tényről. A cikk elemző részében azután így folytatja, idézzük: Pécsett eddig a Dél-Kom Kft. felelt a hulladékért. A BIOKOM alá tartozó cégben azonban tavaly furcsa mozgásokat lehetett tapasztalni: zavaros módon cserélték le az addigi cégvezetőt egy olyan emberre, aki Péterffy Attilával dolgozott együtt a hőerőműben korábban. Az új vezető pedig azonnal új embereket vett fel a céghez, de hogy kiket, miért, mi alapján és mennyiért, azt közérdekű adatigénylésünk ellenére sem árulták el. Kapitány Péterffy Attila polgármester szájába adta az alábbi mondatot: Alakultak úgy a kormányzati, városi relációk, hogy akár még a Dél-Kom is ma már állami kézben lehetne, de nem engedtük. Az újságíró a MOHU-nál is érdeklődött, és a kiválasztás szempontjait az alábbiak szerint vette számba:

A KIVÁLASZTÁS SZEMPONTJAI A RÉGIÓBAN NYÚJTANDÓ MŰSZAKI SZOLGÁLTATÁSI AJÁNLAT, MŰKÖDÉSI FEJLESZTÉSEKRE TETT AJÁNLATOK ÉS A TEVÉKENYSÉG FINANSZÍROZÁSÁT JELENTŐ ÁRAJÁNLAT VOLT. A PÁLYÁZATOK KÖZÖTT A RÉGIÓ MEGSZERVEZÉSÉRE TETT MŰSZAKI KONCEPCIÓRA KIEMELT FIGYELMET FORDÍTOTT A MOL.

A cégünk iránti elfogultsággal semmiképpen sem vádolható Kapitány, az ellendrukkker kényelmes pozíciójából, a cikk folytatását ígéri.

A lap Facebook-oldalán élénk érdeklődést váltott ki az írás, ám az eddigi (11.30 órakor áttekintett) hozzászólások egyike sem említi meg vállalatunkat. Többnyire kimerülnek a városvezetés elmarasztalásában.