Kapitány Gergely, a Pécs Aktuál újságírója a Nem sikerült megfelelő minőségben elkészíteni Pécsnek a pályázatot, ezért városunk helyett Kaposvár végzi majd a regionális hulladékkezelést nyártól – mondattal kezdte beszámolóját a már ismert tényről. A cikk elemző részében azután így folytatja, idézzük: Pécsett eddig a Dél-Kom Kft. felelt a hulladékért. A BIOKOM alá tartozó cégben azonban tavaly furcsa mozgásokat lehetett tapasztalni: zavaros módon cserélték le az addigi cégvezetőt egy olyan emberre, aki Péterffy Attilával dolgozott együtt a hőerőműben korábban. Az új vezető pedig azonnal új embereket vett fel a céghez, de hogy kiket, miért, mi alapján és mennyiért, azt közérdekű adatigénylésünk ellenére sem árulták el. Kapitány Péterffy Attila polgármester szájába adta az alábbi mondatot: Alakultak úgy a kormányzati, városi relációk, hogy akár még a Dél-Kom is ma már állami kézben lehetne, de nem engedtük. Az újságíró a MOHU-nál is érdeklődött, és a kiválasztás szempontjait az alábbiak szerint vette számba:
A KIVÁLASZTÁS SZEMPONTJAI A RÉGIÓBAN NYÚJTANDÓ MŰSZAKI SZOLGÁLTATÁSI AJÁNLAT, MŰKÖDÉSI FEJLESZTÉSEKRE TETT AJÁNLATOK ÉS A TEVÉKENYSÉG FINANSZÍROZÁSÁT JELENTŐ ÁRAJÁNLAT VOLT. A PÁLYÁZATOK KÖZÖTT A RÉGIÓ MEGSZERVEZÉSÉRE TETT MŰSZAKI KONCEPCIÓRA KIEMELT FIGYELMET FORDÍTOTT A MOL.
A cégünk iránti elfogultsággal semmiképpen sem vádolható Kapitány, az ellendrukkker kényelmes pozíciójából, a cikk folytatását ígéri.
A lap Facebook-oldalán élénk érdeklődést váltott ki az írás, ám az eddigi (11.30 órakor áttekintett) hozzászólások egyike sem említi meg vállalatunkat. Többnyire kimerülnek a városvezetés elmarasztalásában.