A Pécsi Stop közli a fenti című összeállítást tegnapi kiadásában. Mint írják, a fémkereskedők legfőbb gondja a jogszabállyal az, hogy nem tisztázza, mi számít a koncesszió hatálya alá tartozó fémhulladéknak, és mi nem. A Szabad Europa szerint a Mol korábban azt ígérte, a lakosság semmit sem fog érzékelni abból, hogy életbe lép a koncessziós rendszer, ám a fémhulladékkal foglalkozó kereskedők egy része nem nyitott ki, tiltakozásul.
– Hetvenkét tagot képviselünk, de ennél sokkal többen vannak, akik szeretnék, hogy változzon a jogszabály: mintegy 430 vállalkozás, köztük jó néhány több telephellyel rendelkezik, így 500-600 átvevőhelyről lehet szó – mondta a Magyar Narancs kérdésére Szlávik Mónika, a Magyar Fémkereskedők Szakmai Egyesületének elnöke. A Pécsi Stop írását a Hírstart is átvette.