Raisz Anikó még pénteken kiadott közleményét elemezte hét végi számában a 24.hu. A környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkárt ugyamncsak a hét végén az Energiaügyi Minisztérium közleménye is idézte, voltaképpen a két írást vetette össze a szerkesztőségi cikk, illetve utalt a környezetszennyező termékek gyártói által fizetendő díjakra is. A díjakat megállapító rendelet is most jelent meg a Magyar Közlönyben. Természetesen az egész hazai sajtó figyelt a sorolt közleményekre. Többen az áremelkedésektől, a fogyasztókra áthárított díjakról cikkeznek. A Dél-Kom Sajtófigyelő két nézőpontot ajánl, az AlternatívEnergia.hu, illetve a Don’t waste it szakcikkeire hívja föl olvasói szíves figyelmét.