A korábbi hírekkel és reményekkel ellentétben több százezer forint kiesést könyvelhetnek el működésük finanszírozásából azok az alapítványok, egyesületek, magánszemélyek, akik eddig kupakgyűjtésből fedezték kiadásaik jelentős részét – írja a Napi.hu. Július 1-étől egy európai uniós előírás nyomán bevezetett jogszabály miatt minden kupakot rögzíteni kell a palackjához, ahogy erről már a 24.hu is cikkezett korábban. Ugyancsak a 24.hu írta meg ma délelőtt, hogy korábban az ország településein gombamód kezdtek szaporodni a gyűjtést támogató kupakgyűjtő szívek, amelyekbe bárki bedobálhatta egyénileg összeszedett italoskupak-gyűjteményét, és ilyen tömegben már pénzzé lehetett tenni a nemkívánatos hulladékot. Az összegyűjtött kupakokat hulladékkezelő cégek vették át, és kilogrammonként átlagosan 20-80 forintot fizettek érte. Ahhoz, hogy valaki 100 forintot tudjon adományozni, másfél kiló kupakot kellett összegyűjtenie, ami körülbelül egy hatvanliteres szemetes zsáknyi mennyiség, azaz 500-600 darab – árulta el korábban a Cívishírnek Hájos Tibor, a hulladékok újrahasznosítására szakosodott debreceni PMR. Kft. értékesítési vezetője, aki egyébként szkeptikusan beszélt a kupakgyűjtés eredményességéről. Mostantól nincs mit latolgatni: a kupakokat másfél hét múlva nem veszi már át senki.
