Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Július 1: itt az újabb változás, vége a kupakgyűjtésnek – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A korábbi hírekkel és reményekkel ellentétben több százezer forint kiesést könyvelhetnek el működésük finanszírozásából azok az alapítványok, egyesületek, magánszemélyek, akik eddig kupakgyűjtésből fedezték kiadásaik jelentős részét – írja a Napi.hu. Július 1-étől egy európai uniós előírás nyomán bevezetett jogszabály miatt minden kupakot rögzíteni kell a palackjához, ahogy erről már a 24.hu is cikkezett korábban. Ugyancsak a 24.hu írta meg ma délelőtt, hogy korábban az ország településein gombamód kezdtek szaporodni a gyűjtést támogató kupakgyűjtő szívek, amelyekbe bárki bedobálhatta egyénileg összeszedett italoskupak-gyűjteményét, és ilyen tömegben már pénzzé lehetett tenni a nemkívánatos hulladékot. Az összegyűjtött kupakokat hulladékkezelő cégek vették át, és kilogrammonként átlagosan 20-80 forintot fizettek érte. Ahhoz, hogy valaki 100 forintot tudjon adományozni, másfél kiló kupakot kellett összegyűjtenie, ami körülbelül egy hatvanliteres szemetes zsáknyi mennyiség, azaz 500-600 darab – árulta el korábban a Cívishírnek Hájos Tibor, a hulladékok újrahasznosítására szakosodott debreceni PMR. Kft. értékesítési vezetője, aki egyébként szkeptikusan beszélt a kupakgyűjtés eredményességéről. Mostantól nincs mit latolgatni: a kupakokat másfél hét múlva nem veszi már át senki.