Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Jött a MOL, megállt a roncsautópiac | Dél-kom Intranet


Harmadannyi helyen lehet csak roncsautót leadni az országban, miután az autóbontók kétharmada nem kötött szerződést a Mol hulladékkoncessziós cégével. Ezért utóbbiak július 1-jétől nem vehetnek át karambolos vagy öreg autót, amelyeket a tulajdonosok kivonnának a forgalomból. Akik leszerződtek a koncessziós társasággal, azok sem tepernek: van olyan cég, amelyik egyet sem, van, amelyik csak néhány darab autót vett át az elmúlt szűk két hónapban. A biztosítók által előszeretettel használt internetes roncsbörzéken is drasztikusan visszaesett a forgalom. A Mol hulladékként tekint erre a piacra, éppen ezért a bontósok szerint életszerűtlen, teljesíthetetlen feltételeket szabott, emiatt kevesen írták alá az alvállalkozói szerződést. A magyarországi roncsautók július 1-jétől a Mol hulladékos cégének tulajdonai, az autóbontósok megvehetik, de csak azt az alkatrészt szerelhetik ki, amire a koncessziós társaság nem tart igényt. A helyzetről hosszú, ám roppant érdekes összefoglaló a Szabad Európa ma reggeli kiadásában, Wiedemann Tamás tollából. További részletek: 444.hu (szerző: Diószegi-Horváth Nóra).

(Képünk illusztráció)