A fenti címmmel jelentetett meg leleplező riportot a Délhír a szerbiai állapotokról. Közismert, hogy Szerbiában a települési szilárdhulladék 75 %-a kezeletlen, elszállítatlan, és folyókban vagy illegális lerakókban végzi. Nem csoda tehát, ha egyre több szervezett bűnözői csoport kereskedik (részben veszélyes) hulladékkal. A cikkben elég félelmetes mondatok olvashatók, például ilyenek: A meggyőzés különböző módszereit alkalmazzák.