Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Jelentős bevételt hozhat a Molnak a hulladékos koncesszió | Dél-kom Intranet


A MOL által elnyert hulladék-koncesszió gazdasági kilátásairól ad hosszú, részletes elemzést a Szabad Európa. Az újságíró, Wiedemann Tamás úgy látja: a Molnak komoly nyeresége származhat az üzletből. A legmeglepőbb kijelentések a lakossági kötelező közszolgáltatásra vonatkoznak, idézzük: “Jelenleg sem lenne ráfizetéses az állami/önkormányzati lakossági kötelező közszolgáltatás keretében ellátott hulladékgazdálkodás, mivel 37 milliárd forintos nyereséget hozhatna. (A kormány eközben ötvenmilliárd forintos veszteséget kommunikál.) A kormány háttérszámítása ugyanis nem számolja bele a bevételekbe az adóhivatal által beszedett termékdíjat, ami éves szinten nyolcvanmilliárd forint. Csak ebből éves szinten 16 milliárd forintos visszaosztással számol, így lesz veszteséges a kommunális szemétszállítás. Azaz a bevétel NAV által beszedett adó formájában mindvégig rendelkezésre állt, de azt nem a törvényben rögzített céljára fordította az állam. Így lehetett alulfinanszírozott a lakossági résztevékenység.”

További részletek a lapban.