A MOL által elnyert hulladék-koncesszió gazdasági kilátásairól ad hosszú, részletes elemzést a Szabad Európa. Az újságíró, Wiedemann Tamás úgy látja: a Molnak komoly nyeresége származhat az üzletből. A legmeglepőbb kijelentések a lakossági kötelező közszolgáltatásra vonatkoznak, idézzük: “Jelenleg sem lenne ráfizetéses az állami/önkormányzati lakossági kötelező közszolgáltatás keretében ellátott hulladékgazdálkodás, mivel 37 milliárd forintos nyereséget hozhatna. (A kormány eközben ötvenmilliárd forintos veszteséget kommunikál.) A kormány háttérszámítása ugyanis nem számolja bele a bevételekbe az adóhivatal által beszedett termékdíjat, ami éves szinten nyolcvanmilliárd forint. Csak ebből éves szinten 16 milliárd forintos visszaosztással számol, így lesz veszteséges a kommunális szemétszállítás. Azaz a bevétel NAV által beszedett adó formájában mindvégig rendelkezésre állt, de azt nem a törvényben rögzített céljára fordította az állam. Így lehetett alulfinanszírozott a lakossági résztevékenység.”
További részletek a lapban.