A fenti címmel a Pécsi Újság közölt tegnap viszonylag korrekt, képpel illusztrált összefoglalót. Mint írják, különös jelenetek szemtanúi ezekben a napokban, ha azokban az utcákban sétálnak, ahol éppen esedékes a lomtalanítás. Amint valamelyik ház elé kiteszik a számukra értéktelen holmikat a tulajdonosok, szinte azonnal megjelennek a lomizók, akik előbb széttúrják, majd különválogatják a még hasznosíthatónak gondolt dolgokat. Sőt, mivel a felhozatal helyenként igen jelentős, ezért nem jut minden kupachoz a válogatáshoz értő emberük, színre lépnek az “őrzők”, akiknek az a feladatuk, hogy megakadályozzák, hogy más gyűjtögetők csapjanak le a lomokra. Nem ritka az sem, hogy hangos szóváltás alakul ki a különböző csoportok között, de állítólag a tettlegesség is előfordul, ha a verbális csata nem hoz eredményt.
A szolgáltató nem kerül szóba a cikkben, illetve csak annyiban, hogy föltüntetik a pécsi hulladékudvarok címét és (hibásan) a nyitva tartását. A cikk a lomtalanítás szabályait tartalmazza még, nagyjából kielégítően.
