Mainapság, ha hírek szűkében van egy szerkesztőség, összeollóz egy cikket arról, hogy milyen lesz az italos göngyölegek visszaváltási rendszere, illetve. hogy mit kell tudni a biohulladékok begyűjtéséről. Szerkesztősége válogatja: némelyik írás igényesebb, némelyik csak a felszínt vakarássza. Ma reggeli összefoglalónkban mindből adunk ízelítőt.
Magyar Nemzet és FEOL: januártól Székesfehérváron is elindul a zöld- és élelmiszerhulladék házhoz menő gyűjtése. Egyelőre önkéntes alapon, kísérleti jelleggel startol el a program. A szolgáltatást igénybe vevő lakók részére 188.000 darab 5 literes, szag- és kifolyásmentes gyűjtőedényt biztosít a MOHU. Dívány: Januártól a penlben is komposztálni kell! A téma ugyanez, a feldolgozás módja, ha lehet, még egyszerűbb, bulvárosabb.
Index: Minden megváltozik a boltokban: muszáj lesz figyelni, különben a pénztárcánk bánja – lesz átmeneti időszak is: az üzletekben egyidejűleg lehet visszaváltható és nem visszaváltható palack 2024 januárjától június 30-ig.
Híradó.hu: januártól több mint 1400 italosdoboz-visszaváltó automata áll üzembe a boltokban – unalomig ismert részletekkel.
Világunk.hu: Nagyon jó hír érkezett: hétfőtől, január 1-től ez ingyenes lesz mindenkinek! A hulladékká vált gumiabroncsokat a MOHU MOL Zrt. és alvállalkozói, valamint a gumiabroncs forgalmazók térítésmentesen átveszik. Más kérdés, hogy ez október 1-étől már így van…
Tiszta Jövő: ismerteti a Világi Oszkárral, a Mol-csoport vezérigazgató-helyettesével folytatott beszélgetést, amelyet a Dél-Kom Sajtófigyelő már tegnap szemlézett. Ugyancsak Világihoz kapcsolódó hír, hogy a vezérigazgató helyettessel nagyinterjút közölt a Napunk. A lap cikkét sokan átvették, szemlézték, a 444.hu azt emelte ki belőle, hogy a MOL kulcsembere (képünkön) érti, mi történik egy olyan ember lelkivilágában, mint Orbán Viktor, akihez egyébként harmincéves barátság fűzi.
