Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Januári változások a hulladékgazdálkodásban – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Mainapság, ha hírek szűkében van egy szerkesztőség, összeollóz  egy cikket arról, hogy milyen lesz az italos göngyölegek visszaváltási rendszere, illetve. hogy mit kell tudni a biohulladékok begyűjtéséről. Szerkesztősége válogatja: némelyik írás igényesebb, némelyik csak a felszínt vakarássza. Ma reggeli összefoglalónkban mindből adunk ízelítőt.

Magyar Nemzet és FEOL: januártól Székesfehérváron is elindul a zöld- és élelmiszerhulladék házhoz menő gyűjtése. Egyelőre önkéntes alapon, kísérleti jelleggel startol el a program. A szolgáltatást igénybe vevő lakók részére 188.000 darab 5 literes, szag- és kifolyásmentes gyűjtőedényt biztosít a MOHU. Dívány: Januártól a penlben is komposztálni kell! A téma ugyanez, a feldolgozás módja, ha lehet, még egyszerűbb, bulvárosabb.

Index: Minden megváltozik a boltokban: muszáj lesz figyelni, különben a pénztárcánk bánja – lesz átmeneti időszak is: az üzletekben egyidejűleg lehet visszaváltható és nem visszaváltható palack 2024 januárjától június 30-ig.

Híradó.hu: januártól több mint 1400 italosdoboz-visszaváltó automata áll üzembe a boltokban – unalomig ismert részletekkel.

Világunk.hu: Nagyon jó hír érkezett: hétfőtől, január 1-től ez ingyenes lesz mindenkinek! A hulladékká vált gumiabroncsokat a MOHU MOL Zrt. és alvállalkozói, valamint a gumiabroncs forgalmazók térítésmentesen átveszik. Más kérdés, hogy ez október 1-étől már így van…

Tiszta Jövő: ismerteti a Világi Oszkárral, a Mol-csoport vezérigazgató-helyettesével folytatott beszélgetést, amelyet a Dél-Kom Sajtófigyelő már tegnap szemlézett. Ugyancsak Világihoz kapcsolódó hír, hogy a vezérigazgató helyettessel nagyinterjút közölt a Napunk. A lap cikkét sokan átvették, szemlézték, a 444.hu azt emelte ki belőle, hogy a MOL kulcsembere (képünkön) érti, mi történik egy olyan ember lelkivilágában, mint Orbán Viktor, akihez egyébként harmincéves barátság fűzi.

Világi Oszkár. Fotó - Barakonyi Szabolcs