Szerdán indul az Európai Hulladékcsökkentési Hét rendezvénysorozata. A kampány kiemelt témája idén a csomagolás. A teljes műanyagfelhasználás 40%-a és a teljes papírfelhasználás 50%-a az Európai Unióban csomagolási célokat szolgál. E mennyiségek jelentős része, összesítve 36%-a vész kárba, azaz végzi települési szilárd hulladékként. A hazai program Egerben rajtol, megnyitnak egy különleges szabadulószobát a vármegyeháza Eszterházy termében. A sikeres kijutáshoz számos izgalmas – a hulladékgazdálkodás témaköréhez kapcsolódó – játékos feladványon át vezet az út! A megoldáshoz offline és online teret is használniuk kell a résztvevőknek. Ugyancsak Egerben a Gárdonyi Géza téren, mutatják be a csomagolási hulladékok sokféleségét, a csomagolások csökkentésének módjait és az alternatív csomagolási lehetőségeket