Suhajda Szilárd tragédiája nyomán nagyobb figyelmet szentel a hazai sajtó (is) a Mount Everestnek. Sokéves problémáról írt a napokban Tenzi serpa, aki videót tett közzé Instagram oldalán az egyik teleszemetelt táborról: Tenzi videója mellé azt írta, hogy ő még ilyen piszkos táborral nem találkozott pályafutása során. A felvételt azóta törölték az Instagramról, de a 24.hu-n még megtekinthető. A valóban döbbenetes képsorokat a Napi Gazdaság és a Blikk is elemzi, utóbbi fotót is közöl. Mint írják, egy hulladék-újrahasznosító cég 2019-ben több mint 10 tonna szemetet gyűjtött össze a hegyről és az alaptáborból a nepáli Katmanduban. Főként sátrak, üres oxigénpalackok, acéltálak és kanalak, higiéniai betétek, papírok kerültek elő, illetve minden más, amit az emberek használnak és magukkal visznek.