Mégis, mi folyik itt? alcímmel jelent meg a Hello Vidék hét végi írása a balatonakarattyai önkormányzati területen összehordott, irdatlan mennyiségű hulladékról. (A jelenséggel a Dél-Kom Sajtófigyelő is több alkalommal foglalkozott.) Hiába a hideg, és a fagy, újra füstölt a balatonakarattyán lévő hatalmas gödör. Az esetet az RTL Híradója is dokumentálta (hosszú reklámok után indul el a videó). A hatóságok két éve tudják, hogy a területen jelentős mennyiségű hulladék található, ami időről-időre begyullad. Az akarattyai önkormányzat vezetője Matolcsy György jegybankelnök volt felesége hét éven keresztűl bérelte a területet. Az illegális hulladék ez idő alatt került oda.