Egy 51 éves, mániákus hulladékgyűjtögető lakásában gyulladt ki a szemét Ungváron, jelentette tegnap a Kiszó. A férfi a lángok áldozata lett. Részben az esethez kapcsolódva a Nők Lapja tett közzé egy hosszabb írást legfrissebb számában a kényszeres gyűjtögetőkről. Ebben fölidézik az amerikai testvérpár, Homer és Langley Collyer életét, akiknek holttestére 1947-ben, a New York-i házukban felhalmozott szeméthegyek alatt bukkantak rá a hatóságok. Homer és Langley Collyer különböző csapdákat állítottak fel otthonukban az idegenek elriasztására, ám az egyik ilyen szerkezetnek végül ők maguk estek áldozatául – mivel azonban holttestüket több tonna szemét borította és takarta el (ezek között volt például több száz méternyi fel nem használt selyem és szövet, egy lovaskocsi összecsukható teteje és egy T-modell alváza is), csak hetekkel később találták meg a tetemeiket. Amennyiben rögeszménkké válik a rendszeretés vagy épp az értelmetlen kacatok felhalmozása, figyelmeztet a lap, komoly gondokkal nézhetünk szembe. Utóbbi esetén
kényszeres gyűjtögetésről vagy patologikus halmozásról beszélünk, ami 2013 óta hivatalosan is pszichés betegségnek számít.
