A papírgyűjtést az általános iskolák alsó és felső tagozatos tanulóinak hirdetik meg, a szervezéshez kell egy vagy több lelkes pedagógus is, aki vállalja, hogy a tanórákon kívül ezzel is foglalkozik. Jó hír, hogy több vármegyében vannak a környezetvédelem iránt elkötelezett tanárok, iskolaigazgatók. Hatvan kilogramm összegyűjtött papírhulladékkal ugyanis megváltjuk egy fa életét. Az iskolai papírgyűjtés szervezése a Mohu Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. irányítása mellett, alvállalkozóin keresztül történik. A papírgyűjtésben részt vevő cégek listája elérhetőséggel együtt megtalálható a Mohu weboldalán. A gyűjtést végző cég konténert visz az adott intézménybe, majd elszállítja azt a begyűjtött papírral együtt, és leméri. Az elszámolás utólag történik szintén az említett honlapon megtalálható információk alapján. A BOON most az országos heléyzet ismertetése mellett a miskolci és városkörnyéki lehetőségekről cikkez, és a gyűjtés mellett agitál.