Az Új Dunántúli Napló és a BAMA is bő terjedelemben ír arról, hogy a XI. Tiszai PET Kupa tíz pethajóból és jelentős kenus különítményből álló mezőnye július 31-én hétfőn ott folytatja a hulladékgyűjtést, ahol a hónap elején az Ifjúsági PET Kupa abbahagyta a folyótakarító munkát. Egy évtized alatt a PET Kupákon összesen 194 hulladékhajó épült, melyekkel az évek alatt összesen 328 tonna hulladékot szedtek össze a környezetvédelmi aktivisták. A kupa szakemberei és önkéntesei a Tisza és mellékfolyói mentén összesen 5792 szennyezett helyszínt vittek térképre, melyek közül 833 területet tisztítottak meg. A XI. Tiszai PET Kupa augusztus ötödikén szolnoki befutóval zárul, a rendezvény az Energiaügyi Minisztérium támogatásával valósul meg.
