Az erdőbarát nem örül, ha szemetelés nyomaival találkozik. Pedig ez nem ritka, főleg a népszerű kirándulóhelyek közelében. A szemét sokszor veszélyes az élővilágra. Tegnap délután közzétett cikkében a HellóVidék annak járt utána, hogyan büntetik az erdőben szemetelőket, illetve mekkora bírságot kaphat, aki nem foglalkozik a tiltásokkal, szabályokkal. A károkozás hatalmas, a Pilisi Parkerdő Zrt. például évente 40 millió forintot költ az erdők megtisztítására. Ekkora összeg 2500 köbméter tűzifa árának felel meg. A bírság ugyanakkor megmosolyogtató. Az alsó határ 3000 (háromezer!) forint. A most kezdődő razziák ilyen összegek mellett nem lesznek elrettentő erejűek, ez megjósolható.