Áder János komolyabb hullámokat vetett kijelentése nyomán bizonytalanodott el a múlt héten a piac a visszaváltós rendszer januári indulását illetően. Hétvégi kiadásában a Don’t waste it igyekszik tisztázni a helyzetet. Mint a szakportál szerkesztőségi cikkének címében is sejtetni engedi: az egykori köztársasági elnök csak arról beszélt, hogy a rendszer nem tud elindulni teljes körűen. Eközben – közvéleménykutatási adatokra hivatkozva – az Alternatív energia arról cikkezik, hogy a lakosság háromnegyede minden betétdíjas palackot visszavált majd. A Reacty Digital kutatásából kiderül: a magyar lakosság 84 százaléka hallott arról, hogy 2024. január 1-től Magyarországon is bevezetik a belföldön forgalomba hozott betétdíjas termékek kötelező visszaváltási rendszerét. A lakosság 45 százaléka a lakóhelye közvetlen környezetében, 40 százaléka kényelmes sétatávolságon belül váltaná csak vissza az üvegeket, nagyobb távolság esetén inkább a vegyes hulladékba dobják azt. A visszaváltásért járó elérhető opciók közül a lakosság harmada az utalványt részesítené előnyben, amit a visszaváltás helyszínén lehet készpénzre váltani vagy beszámítani a vásárlás összegébe. Fontos azt is megjegyezni azonban, hogy a lakosság fele a január 1-től életbe lépő visszaváltási díjak helyett a készpénznek örülne legjobban.