A váci Kőhíd lakópark melletti erdős önkormányzati területen állítólag már több mint fél éve rakják le zsákszámra a szemetet és a veszélyes hulladékot. A Vasárnap című újságnak több lakó arról beszélt, hogy gyakran látják zsákokkal, és egyéb rakománnyal megpakolva feltűnni a Váci Városfejlesztő Kft. platós autóját. Szeptember óta több alkalommal rögzítették, ahogy a legkülönfélébb hulladékok kerülnek a területre, majd pedig a nyomokból és a helyiek elmondásából ítélve egy nagyobb munkagéppel be is forgatták azokat a földbe. Ez viszont hulladékkezelésnek minősül, ami engedélyköteles. A lap videófelvételt is mellékelt a szerkesztőségi cikkhez. A kérdéssel bő terjedelemben, fotókkal illusztrált szerksztőségi írásában foglalkozik a 0627.hu is. A kérdésben mégis nehéz tisztán látni, mert az ügy távolról sem mentes a politikai felhangoktól.
