Mégpedig nem is akármennyire: a balatonfűzfői és a siófoki hivatásos, valamint a polgárdi önkormányzati tűzoltók közös erővel igyekeznek megfékezni a lángokat. Nem egyszerű a feladatuk hiszen egy földdel befedett illegális szemétlerakó ég, amelynek gócait árasztásos technikával próbálják meg oltani. A feladatot tovább nehezíti, hogy a helyszínt alig lehet megközelíteni, mert földkupacokkal torlaszolták el a bejáratot, így messziről kell odajuttatni az oltóvizet. A hétvégi esetről ma reggel számolt be a Napi.hu. Hírünk mostani közzétételéig (hétfő, 10.00) a lángokat nem sikerült eloltani. Az Akarattyainfo Facebook-moderátora is jelezte, hogy beszélt a katasztrófavédelemmel és kiderült: a talaj repedésein továbbre is folyamatosan jön fel a füst. Elmondásuk szerint erőgépekkel kell feltárni a területet, hogy nagyobb sikerrel járhassanak. Ma érkeznek a környezetvédelmi hatóság munkatársai, zárta közleményét a sajtóreferens. A poszt hozzászólásaiból kiderült, a szemetet rendszeresen, hatalmas autókról tették le, és mások is sejtették, hogy ebből baj lesz.