Nagykölkeden, Sorkifaludon, Lentiben és Devecseren közel 1200 tonna hulladék abroncsot halmoztak fel, természetesen illegálisan. Ennek kapcsán indult a téma nyomába az Úgytudjuk. Újságírójuk, Farkas Bazsi kiderítette: egész iparág épült a hulladékabroncsok behozatalára Magyarországon. Eddig az említett négy, egymáshoz közeli telepet tárták föl. A lap a nagykölkedi helyszíni bejárásakor a helyiektől azt az információt kapta, hogy a faluba Benkő Ádám horda tonnaszám a gumikat. Nagykölkeden lakossági fórumon is járt a nevezett üzletember. Beszámolók szerint akkor arról győzködte a helyieket, hogy a falu is bőven profitálhat a gumilerakó-telep nyereségéből. A folytatólagosan elkövetett használtgumi behozatalról nemrég az osztrák állami tévé is beszámolt. A hvg szerint egy zajdai lerakásból nagyjából egymilliárd forint haszna származhatott annak, aki a Gumirec nevében idehozta Ausztriából az abroncsokat.
