Harminc hektáron égett a szemét Baja és Bátmonostor között hétfőn – közölte a Bács-Kiskun Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel. Kovács Andrea elmondta: tegnap kora délután a várostól délre, az 51-es főút közelében lobbantak föl a lángok. Az oltást a bajai hivatásos tűzoltók kezdték meg. Későbba nagybaracskai, a szekszárdi, a véméndi és a kalocsai hivatásos tűzoltók mellett a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat is a helyszínre érkezett. Ma hajnalaig a lángokat nem sikerült megfékezni, írta ma reggel a naphíre.hu. Természetesen az esetnek országos visszhangja lett, a ma.hu és a Hírstart is a Híradó.hu is tudósított.

A szóvivő arról is beszélt: az oltásban részt vevők meg tudták akadályozni, hogy a tűz a közelben található lakópark felé terjedjen, így emberéletet nem veszélyeztettek a lángok.