Élelmiszer ne legyen szemét! – címmel hirdeti meg programját a Sokszínű Vidék.tegnap esti kiadása. Alapgondolata az, hogy a felmérések szerint Magyarországon minden negyedik ember nélkülöz, ezzel szemben pedig évente 1,8 millió tonna élelmiszert dobunk ki. A szemétbe került ételek mennyisége a karácsonyi és szilveszteri ünnepek után a legnagyobb. Hogy az élelmiszer ne a szemetesbe, hanem jó helyre kerüljön, több lehetőségünk is van a cselekvésre, írja a lap, és föl is sorolja a módokat.