Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Húszezer magyar dolgozó várja, összeomlik-e néhány nap múlva a hazai hulladékkezelés | Dél-kom Intranet


Nagyon erősen indítja Bucsky Péter hétvégi cikkét a G7 felületén, miszerint: kecskére bízták a káposztát azzal, hogy július 1-jétől a Mol Nyrt. leányvállalata gyakorolja az országos hulladékkezelés koncessziós jogát. A Mol a 2021-es adatok alapján a gödi akkumulátorgyárat üzemeltető Samsung SDI Zrt. után az ország második legtöbb veszélyes hulladékot termelő vállalkozása. A magyar kormányzat szerint tehát a körforgásos gazdaság alapjainak megteremtésére az ország egyik legnagyobb szennyezője alkalmas.

Az írás a továbbiakban a koncessziós szerződés elemeiről szól, és a július elsejei indulással kapcsolatosan a kudarc lehetőségét vizionálja. A hosszú dolgozat szerint az új rendszerre való áttérés több mint 20 ezer munkahelyet veszélyeztet.