Nagyon erősen indítja Bucsky Péter hétvégi cikkét a G7 felületén, miszerint: kecskére bízták a káposztát azzal, hogy július 1-jétől a Mol Nyrt. leányvállalata gyakorolja az országos hulladékkezelés koncessziós jogát. A Mol a 2021-es adatok alapján a gödi akkumulátorgyárat üzemeltető Samsung SDI Zrt. után az ország második legtöbb veszélyes hulladékot termelő vállalkozása. A magyar kormányzat szerint tehát a körforgásos gazdaság alapjainak megteremtésére az ország egyik legnagyobb szennyezője alkalmas.
Az írás a továbbiakban a koncessziós szerződés elemeiről szól, és a július elsejei indulással kapcsolatosan a kudarc lehetőségét vizionálja. A hosszú dolgozat szerint az új rendszerre való áttérés több mint 20 ezer munkahelyet veszélyeztet.