Alig hamvadt el a parázs a kaposvári illegális hulladéklerakó gigatüze nyomán, máris újabb eseteket jelentett a hazai sajtó. A Gödöllői Hírek számolt be róla elsőként, hogy az Ökörtelek-völgyi hulladéklerakóban ugyancsak hatalmas tűz keletkezett. A lángokat a gödöllői és az aszódi hivatásos-, és a fóti önkéntes tűzoltók oltották el két nap alatt, akik megszüntették a beizzásokat, majd átvizsgálták a területet. A cikkből részleteket emelt át az országos sajtó, így a Hrnavigátor is.
A ZAOL tűrjei esetről számolt be, ahol veszélyes hulladék kapott lángra, ráadásul gyújtogatás nyomán. Gumiabroncsok, gépjárműalkatrészek, műanyagok, kiselejtezett elektromos és elektronikus berendezések égtek, a tüzet a zalaszentgróti katasztrófavédők fékezték meg. Képünk az utóbbi cikk illusztrációja.
