A szegedi Huszár Mátyás rakpartot március elsején zárták le. A Tisza azóta visszavonulót fújt, viszont nem kis mennyiségű szemetet és a hordalékot hagyott maga után az ártérben. Ennek felszámolására tavaszi nagytakarítást szerveznek április elsején a Rotary sétányon – közölt kedvcsinálót tegnapi kiadásában a Szeged365 (szerző: Bartók Zsófia). A szervezők gumikesztyűt és zsákokat biztosítanak az önkénteseknek.

Fertőrákoson már túlvannak a munkálatokon,70 önkéntes 24 köbméter illegális hulladékot gyűjtött össze két nap alatt – jelentette a Cyberpress. A Zagyva-parton pedig egy önkéntes, Pigler Jenő gondolt egyet, és összeszedte az eldobott hulladékokat. Még arra is vette a fáradságot, hogy az egyik szolnoki hulladékudvarához vigye az összegyűjtött szemetet – számolt be (videóval) a SZÓLJON. Különleges terepet talált első szemétszedő akciójának helyszínéül a Kossuth Rádió Vendég a háznál című műsorának pénteki diákrovata, a Válasz-utak. Budapest III. kerületében, rendezett utcák, új villaépületek tőszomszédságában található a Mátyáshegyi-erdő, közel a népszerű kirándulóhelyhez, a Pál-völgyi-barlanghoz. Noha ez az erdőfolt ritka és védett növény- és állatfajoknak is otthont ad, az erdősávot nagyjából 100 köbméter vegyes szemét borította, amelyet az évek során a környéken lakók, illetve a hajléktalanok hordhattak ki. A területen gyűjtött szemét összetételének csak a fantázia szabhat határt. A háztartási hulladékon, palackokon, sörösdobozokon és tisztálkodószereken kívül rengeteg textília, apró darabokra mállott műanyag zsák, autó-alkatrész, üveg- és cseréptörmelék, mohával benőtt tornacipő, rozsdás analóg fényképezőgép, bakelitlemez hevert a területen.. A szemetet a BKM- BUDAPESTI KÖZMŰVEK NONPROFIT ZRT. kertészeti divíziójaként működő Főkert munkatársai szállítottak el, oroszlánrészt vállalva a megtelt zsákok teherautóra pakolásában.
