Az elmúlt tíz év hulladékgazdálkodása káoszos volt, a nyár óta a Mohu Mol által koncesszióban üzemeltetett új rendszer pedig működésképtelennek bizonyul
– állítja a Párbeszéd – ZÖLDEK, amely ragaszkodik a hulladékgazdálkodási fiaskót kivizsgáló eseti parlamenti bizottság felállításához. A pártszövetség ezt azzal támasztotta alá, hogy a hazai visszagyűjtési mutatók 2010 óta nem hogy nem javultak, de jelentősen romlottak, Magyarország a regionális középmezőnyből a sereghajtók közé csúszott vissza, az új koncessziós rendszer pedig még ehhez a sötét helyzethez képest is zuhanást hozott.
A fizetendő díjak sok helyütt a sokszorosukra nőnek, és az iparági szereplők is folyamatosan tiltakoznak az elhibázott szabályozás miatt
– mondta a Népszavának Jávor Benedek, a Párbeszéd – ZÖLDEK európai parlamenti listavezetője.
