Kicsi, mégis jelentős esemény a mai – fogalmazott Fendler Judit, a Szegedi Tudományegyetem kancellárja a SZOTE Szolgáltató Kft. telephelyén rendezett ünnepségen, ahol átadták a nemrégiben vásárolt berendezést, amellyel kórházi fertőzésveszélyes hulladékot ártalmatlanítanak. A Clave 1000 nevű berendezés előbb ledarálja, majd 138 fokra hevíti és 3,6 bar nyomású gőzzel fertőtleníti a hulladékot. Végeredményben kommunális hulladék jön létre, amely lerakóba szállítható – kapott betekintést a most üzembe állított berendezésről az átadó ünnepség közönsége. A SZOTE ezzel megduplázta fertőzésveszélyes hulladékkezelő kapacitását. Aki a részletek iránt is érdeklődik, az a Szeged.hu, a Szeged365, az u-szeged, a web-rádió, a szegeder vagy a Délmagyar hasábjairól tájékozódhat.