Ismét fellángolt a vita az Európai Bizottság, az Európai Parlament, a tagállamok, a gyártók és a HoReCa szektor szereplői közöttaz Európai Unió elfogadás előtt álló hulladékcsökkentési irányelv-javaslata miatt. November végén mutatták be a csomagolásról és a csomagolási hulladék kezeléséről szóló irányelv-javaslatot, amelyben célként jelenik meg, hogy 2030-ra öt százalékkal kell mérsékelni a termékek csomagolása miatt keletkező hulladék mennyiségét. Részletekkel a Napi Gzadaság szolgál (szerző: Nagy Kristóf), de a végeredmény nem felhőtlen. Az előterjesztett anyag a kezdeti tervekhez képest már így is jóval megengedőbb, ahogy a célokat sem vitatja senki, ám a kevesebb hulladékhoz vezető eszközökkel gyakorlatilag minden szereplőnek van valami problémája.