Harminc méter magasan, tizenöt négyzetméteren égett egy szállítószalag egy gyárüzem területén hétfő reggel Királyegyházán – olvasható a hivatalos közlemény a Baranya Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság oldalán. A Bahír értesülése szerint a cementgyárban, a szállítószalagon szemét gyulladt ki. A szigetvári, a sellyei, a pécsi hivatásos, valamint a szabadszentkirályi önkéntes tűzoltók mellett a sásdi, a siklósi és a barcsi hivatásos tűzoltók is a helyszínre érkeztek. A PécsMa úgy tudja, hogy az oltásba a kaposvári lánglovagok is besegítettek. A Magyar Hírlap ismerteti a cementgyár közleményét. A 24.hu szűkszavú beszámolót ad csak közre, a BAMA kitér a Holcim Hungary áruellátásról szóló tájékoztatására is Az ATV úgy tudja, hogy a dolgozók, látva a tüzet, menekülőre fogták a dolgot. A tűzesetről szóló tudósításokat a Hírstart is szemlézte. A Pécs Aktuál semmi különöset nem írt, de nem hallgatta el a hírt.
