Számtalan hír és vélemény olvasható az interneten arról, hogy az Everest alaptábor és a csúcs között szakaszán, valamint az alaptáborig vezető 130 kilométer hosszúságú túra útvonalán rengeteg szemét található, és ez kizárólag a külföldi mászóknak vagy túrázóknak köszönhető. A legendás hegymászó, Dr. Neszmélyi Emil most személyes, több úton szerzett tapasztalatait osztja meg az Internet világával. A hallatlanul érdekes, számtalan fotóval illusztrált írás tegnap frissült utoljára. A problémák lehetséges megoldása, az Everesten szervezett nagytakarítás mellett megismerkedhetünk a fenntartható mászás fogalmával is. A nepáli szekeltív hulladékgyűjtésről még egy állóképekből építkező kisfilm is fölkerült a fotók mellé.
