Érsekvadkerten, Nógrádmegyeren (forrás: Ipolyinfó, szerző: Almási Zoltán), és Békéscsabán (forrás: BEOL) is hulladéktűz volt a hét elején. A szakértők szerint a csapadékszegény február és a szinte száraz március is hozzájárult a tüzek kialakulásához.