A HEOL tudósított róla, hogy nagy mennyiségű illegális hulladék került ki közterületre Gyöngyösön. A térfigyelő kamerák felvételei alapján a városrendészek azonosították a szabályszegőket. A Járókelő Szemét-hegyek a Gellért-hegyen címmel a szomorú fővárosi állapotokról számolt be. A Promenád24 a makói helyzetet elemezte, és arra a megállapításra jutott, hogy vannak, akik szerint a szelektív hulladékgyűjtő szigetek azért vannak a városban, hogy oda hordják azt a hulladékot, amit a szeméttelepen kellene leadniuk. Így rohadnak a hőségben is az étellel, építési törmelékkel, és Isten tudja pontosan mivel telepakolt zsákok, például a Maros-partnál, a lakótelepeknél, de még de a főtéren is. A Szeretlek, Magyarország tudósítója egy zuglói, elhagyott gyárépületben járt, ahol nagyjából húsz hajléktalan húzza meg magát, látványos szeméthegyek között. Az RTL Híradó riportere, Boros Krisztina annak is hangot adott az eset kapcsán, hogy a helyiek szerint ketyegő bomba a kerület szívében az épület, amit évtizedekkel ezelőtt bezártak. A hajléktalanok állítólag elégetnek minden hulladékot, amit látnak, nem számít, hogy veszélyes-e vagy sem. A Pest megyei kormányhivatal az RTL Híradó megkeresése nyomán vizsgálatot indított az ügyben.