Kovászna megyében durván megdrágul a szemétszállítás, ha nem sikerül csökkenteni a háztartási szemétbe helyezett biológiailag lebomló hulladék mennyiségét, hívja fel a figyelmet Máthé László. A TEGA regionális köztisztasági vállalat igazgatója bejelentette: munkatársaik fokozottan ellenőrzik a vidéki településeken a vegyes hulladék összetételét és többé nem fogják elszállítani annak a kukának a tartalmát, amelybe biológiailag lebomló hulladék kerül a háztartási hulladék közé. A köztisztasági vállalat igazgatója azzal magyarázza az intézkedés szükségességét, hogy a megyei statisztikák alapján a vegyes hulladék nagyjából fele biológiailag lebomló, tehát komposztálható anyag, ami így rossz helyre került. A Maszol híre azért is izgalmas számunkra, mert Románia már megvalósította a konyhai hulladék és a biológiailag lebomló hulladékok külön gyűjtését, és várhatóan hazánkban is hasonló szigorral ellenőrzik majd az új rendszer fokozatos bevezetélsét 2024 januárjától.