A megállapodás célja, hogy folyamatos utánpótlást biztosítson, és támogassa a körforgásos gazdasághoz kapcsolódó kutatás-fejlesztési tevékenységet – közölte a Mol kedden az MTI-vel. A hírt több napilap is közölte, a legbővebb terjedelemben a HírBalaton hozta le a közleményt. A tájékoztatás szerint a vállalat és az egyetem számos területen működik együtt, egyebek mellett a szakirányú mérnökképzésben, a tananyag korszerűsítésében és a szakmai gyakorlatok megvalósításában. Emellett a Körforgásos gazdaság egyetemi központ és a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. között szakmai egyeztetések zajlanak majd a körforgásos értéklánc elemeinek bővítése érdekében.