Ljasuk Dimitry rendező és ökoaktivista, a Tisza nevében című emlékezetes dokumentumfilm alkotója szemétszedést szervezett a Tisza-tó Tiszaszőlőshöz közeli, elhanyagolt partszakaszánál. Az egynapos akcióban közel három tonna hulladékot szedett ki a nyolcvan önkéntes a tóból. A zsákokban kihordott szemét nagy részét szelektálták is, így majdnem egy tonna hulladék célirányosan kerülhetett a helyi hulladékfeldolgozóba.
Az eseményről képes-filmes összefoglalót adott a hazai természetjáró magazin, a Turista.
![]()