Tőkeemeléssel biztosított 30 milliárd forintot a koncessziós hulladékgazdálkodással megbízott MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt. számára az alapító Mol Nyrt. A tranzakció részeként a MOHU alaptőkéje 5 millió forinttal, 10 millióra emelkedett (50 darab részvény jegyzésével, darabonként 100 ezer forintos névértéken), de a részvények kibocsátási árát ennél magasabban állapította meg az alapító (részvényenként 600 millió forintban), így valójában 30 milliárd forinthoz jutott a koncessziós cég. A Mol a 24.hu érdeklődésére a MOHU elszámolási rendszerének sajátosságával magyarázta a döntést. Mint írták, az országos rendszer működtetésének finanszírozása (a bevételek döntő többsége negyedéves, míg a szállítói kifizetések 30 naposak), valamint a vállalt beruházások finanszírozása miatt volt szükség a tőkeemelésre.
A lap ma déli kiadásában számolt be a tőkeemelésről (szerző: Baka F. Zoltán).