Raisz Anikót, az EM környezetügyért és körforgásos gazdaságért felelős államtitkárát idézi ma hajnali cikkében a 24.hu, aki bejelentette: következő lépésként jövő év elejétől kötelező visszaváltási rendszer működik majd az országban, amely hozzájárul ahhoz, hogy néhány év alatt Magyarország elérje a PET-palackok 90 százalékos visszaváltási arányát. A kötelezően visszaváltási díjas termékek körébe tartozik a tej- és tejalapú italtermékek kivételével minden üveg-, fém- és műanyag palackos és dobozos, egy deciliter és három liter közötti űrtartalmú italtermék csomagolása, így ezek esetében a gyártók kötelesek a terméken a jogszabályban meghatározott jelölést elhelyezni. A visszaváltási díj összege darabonként 50 forint. Ugyanebben a témában a hvg a vonatkozó rendeletet elemzi.