Tűz ütött ki még tegnap a gyáli hulladékfeldolgozó telepen, a Kőrösi úton. Hírünk közreadása idején, a 24.hu friss tudósítása szerint több ezer köbméter műanyag- és papírbála ég, s a tűz átterjedt egy beton hulladéktárolóra is. Jelenleg a körülbelül kétezer négyzetméteres csarnok fele ég a benne lévő tárgyakkal együtt. A fővárosi hivatásos, valamint a gyáli, az üllői, a rózsadombi és a délegyházi önkéntes tűzoltók nagy erőkkel oltják a lángokat. A Pest megyei tűzoltósági főfelügyelő irányítja a munkálatokat, amelyeket erőgépek is segítenek.
Frissítés!
A Telex szerint az FCC Magyarország Környezetvédelem és Hulladékgazdálkodás Kft. (az ő telepük lángol) Facebbok-oldalán közölte, hogy sikerült megfékezni a tüzet. A válogatómű és bálázó csarnok teljesen kiégett, a bajt valószínűleg öngyulladás okozta. Személyi sérülés nem történt, a kár többmilliárdos.
Frissítés!
A Katasztrófavédelem a környékben élőktől azt kéri, hogy tartsák zárva az ablakokat – írja a Népszava.

,
