Az italgyártó és forgalmazó cégeket tömörítő szövetségek üdvözlik az italcsomagolások visszaváltási rendszerének jövő évi indulását, amivel megvalósulhat az ágazatban a körforgásos gazdasági modell. Ugyanakkor az iparág versenyképességének javítása, a forgalom visszaesésének megállítása, valamint az Európában amúgy is kiemelkedő élelmiszerinfláció csökkentése érdekében javasolják, hogy a visszaváltási rendszer költségei ne haladják meg a jelenlegi kiterjesztett gyártói felelősségi díj felét. Ez a költségszint felelne meg a környező országok (Szlovákia, Románia, Lettország) nemrégiben indított visszaváltási rendszereiben fizetendő díjaknak és az európai gyakorlatnak – írta tegnapi kiadásában a 24.hu.