A BAMA és az Új Dunbántúli Napló hasábjain napvilágot látott írás döbbenetes adatot tartalmaz. A városban a zöld területeken az eldobált szemét nagy részét a cigarettacsikkek teszik ki, felmérések szerint évente átlagosan hatbillió csikk keletkezik a világon. Ezek háromnegyede végül zöld területeken köt ki, ami azért különösen veszélyes, mert műanyag mellett rengeteg káros anyag oldódik ki belőlük a talajba, vizekbe jutva. A cigaretták nagy része cellulóz-acetátból készült füstszűrőket tartalmaz, ezeknek a szűrőknek pedig évtizedekre van szükségük ahhoz, hogy végleg lebomoljanak.