Rácsodálkozott a hulladékgazdálkodás egész Európát érintő változására az Új Dunántúli Napló és a BAMA sportújságírója, Szűcs Zsolt. Nem lett volna muszáj. Az alapvetően a kiterjesztett gyártói felelősségről szóló, Húsvétkor megjelent írás olyan mondatokat tartalmaz, mint például ez is: A hulladékgazdálkodással kapcsolatos feladatok {…} továbbra is az állam felelősségi körébe tartoznak. Dehát, mint tudjuk, eddig önkormányzati feladatkörbe tartoztak…
Talán szerencsésebb lenne, ha Szűcs újságíró a továbbiakban is szorgalmasan nyilvántartaná a szögletarányt.