Az első idei zöldhulladékgyűjtő járatok után több száz reklamáció érkezett a közszolgáltatóhoz. A tulajdonosok ugyanis nem értették, miért nem szállította el a szolgáltató a kihelyezett, zöldhulladékkal töltött zsákokat a nyaralóik elől. Mint kiderült: a korábban megszokott fekete zsákokat már tavaly is csak a türelmi időre való tekintettel szállították el.
– Már tavaly jeleztük a lakosságnak és az önkormányzatok is értesítették az ingatlantulajdonosokat, hogy áttérünk a lebomló zsákok használatára. Egy évvel ezelőtt a hulladékszállítási naptárral együtt mindenki megkapta az értesítést. Eddig tartott a türelmi idő – tájékoztatta a Like Balatont Kiss-Feil Zsuzsanna, a PELSO-KOM Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. ügyvezetője.
A szolgáltató a zöldhulladék gyűjtéséhez lebomló zsákokat tesz elérhetővé a lakosság számára, amelyet településenként több helyen is megvásárolhatnak, darabonként 200 forintért. A változásokra a SONLINE is fölhívta olvasói figyelmét.