Fél évvel előzi a magyar gazdaságot az olasz: a PET-palackok és az alumínium dobozok minden (nagyobb) üzletben kötelező visszaváltása július elsejétől elkerülhetetlen. Firenze önkormányzatának környezetvédelemért felelős tanácsosa jelenlétében ma délelőtt avatták fel a PET-palackok gyűjtésére szolgáló öko-tömörítőt a Piazza Bartalin. A szorgalmas gyűjtők a Coop-üzletekben (ezek Itáliában diszkont-árakkal dolgoznak) beváltható, nagyobb értékű pontokra, illtve kisebb összegekre számíthatnak, választásuk szerint. Az EU-irányelv 2025-re a palackok szelektív begyűjtésének 77%-át, 2029-re pedig 90%-át tűzi ki célul. Olaszországban 60% körüli a begyűjtés ma. Ezt az arányt kívánják növelni az új rendszerrel, az új ösztönzőkkel, az új gépekkel. (A Dél-Kom Sajtófigyelő a Firenze Today-ből tájékozódott.)
