Félidejéhez érkezett az az óriási beruházás, amely az utóbbi két évtized legnagyobb környezetvédelmi beruházása az Alföld térségében. A Duna-Tisza Közi Hulladékgazdálkodási és Környezetvédelmi Önkormányzati Társulás projektje Kecskeméten 9 és fél milliárd forintból valósul meg, mintegy 2 hektáros területen. A projekt keretében kialakítanak egy hulladékválogatót, egy szociális épületegyüttest, 10 ezer négyzetméteren pedig egy komposztáló helyet. A fő létesítmény pedig egy mechanikai, biológiai hulladékválogató lesz.
A beruházás eredményeként szelektáljuk és tovább válogatjuk a szemetet. Ebbe beletartozik a zöldhulladék is. A zöldhulladéknak bizonyos részét, amely újrahasznosítható és elégethető, az a fűtőműbe kerül majd
— nyilatkozta a helyszínen tartott bejáráson a hírös.hu-nak Szemereyné Pataki Klaudia, polgármester. A lap tegnap esti kiadása képriportot a Kecskeméti Televízió Híradója valamint Kiemelő című magazinja (lásd mellékletünket) pedig egy videót is közreadott az eseményről. A BAON azt is megírja, hogy a létesítmény ebben az évben elkészül, januárban tervezik a próbaüzemet elindítani. A következő szakaszban egy hasonló csarnokot építenek, mely kifejezetten a szelektív hulladék válogatását, kezelését szolgálja majd. A szelektív hulladékválogató 2024 végéig készül el, 2025 januári próbaüzemmel. A KEOL megszólaltatja Dr. Orbán Csabát, a polgármesteri hivatal Mérnöki Irodájának Közszolgáltatásszervezési és Környezetvédelmi Osztályának osztályvezetőjét és Sipos Lászlót, a körzet önkormányzati képviselőjét is.