A hazai szakportál, a Don’t waste it közölte a hírt: a CGT francia szakszervezet felfüggeszti a hulladékszállítóknak a vitatott nyugdíjreform elleni tiltakozásul kezdeményezett munkabeszüntetését és a szemétégetők blokádját Párizsban és környékén, amelynek következtében március eleje óta több ezer tonna hulladék halmozódott fel a francia főváros utcáin. Közleményükben hangsúlyozzák, hogy csak felfüggesztésről van szó, idézzük:
A harc nem ért véget, a reformot vissza kell vonni.
