Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Fájdalmas mennyiségű szemét a vízben és a parton – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Az első PET Kupát 10 éve szervezték a Felső-Tiszán. Idén már öt versenyt szerveztek, ezek egyike az, amit most a Maroson rendeznek 5 motorcsónak, 20-25 kenu és két tutaj részvételével – ez utóbbiak készítéséhez pet-palackokat is felhasználtak. A vízi járművekben ülők 4 csapatot alkotnak, amelyekből egy-egy apátfalvi, makói, hódmezővásárhelyi-szegedi, egy pedig a PET Kupa veteránjaiból áll. A 10-12 fős társaságok dolga az, hogy a víz felszínén, illetve meg-megállva a partról is zsákokba gyűjtsék a szemetet a folyó hazai szakaszán. A Délmagyar folyamatosan figyelemmel kísérte a munkát, és a hétvégén több tudósításban is beszámolt arról. Sőt, összegzésül egy kis filmet is közzétettek az egyik legnépszerűbb videómegosztón.

Eközben a G7 arról cikkezett (szerző: Szabó Milán), hogy Kárpátalján egyértelműen a Tisza lett a legnagyobb hulladéklerakó.

A beregszászi szeméttelep a hulladékot lehelyező kukásautóval