Az első PET Kupát 10 éve szervezték a Felső-Tiszán. Idén már öt versenyt szerveztek, ezek egyike az, amit most a Maroson rendeznek 5 motorcsónak, 20-25 kenu és két tutaj részvételével – ez utóbbiak készítéséhez pet-palackokat is felhasználtak. A vízi járművekben ülők 4 csapatot alkotnak, amelyekből egy-egy apátfalvi, makói, hódmezővásárhelyi-szegedi, egy pedig a PET Kupa veteránjaiból áll. A 10-12 fős társaságok dolga az, hogy a víz felszínén, illetve meg-megállva a partról is zsákokba gyűjtsék a szemetet a folyó hazai szakaszán. A Délmagyar folyamatosan figyelemmel kísérte a munkát, és a hétvégén több tudósításban is beszámolt arról. Sőt, összegzésül egy kis filmet is közzétettek az egyik legnépszerűbb videómegosztón.
Eközben a G7 arról cikkezett (szerző: Szabó Milán), hogy Kárpátalján egyértelműen a Tisza lett a legnagyobb hulladéklerakó.
